MÁME NOVOU FACEBOOKOVOU STRÁNKU. Staňte se prosím (znovu) našimi fanoušky. Díky!

Ty správné hračky pro psy, které pomáhají čistit zuby. Víte které to jsou?

Zápach z tlamy, zubní kámen, bolest zubů a dásní - to jsou potíže, které trápí nejednoho pejska. A my jako páníčci bychom tomu rádi zabránili, protože chceme, aby jim zuby sloužily do vysokého věku. Existuje relativně nenáročný způsob, jak po celý život pečovat o pejskův chrup? Ano, a možná vás to překvapí - je to častější hraní s těmi správnými hračkami. Mohou totiž těmto problémům předcházet nebo je alespoň omezit. Jaké hračky to jsou, jak fungují a co od nich můžete očekávat?

Dentální hračky pro psy

dentalni-hracka-pro-psy-kong-pretahovadlo-6

Na internetu najdete spoustu hraček označených jako dentální. Mají na sobě drážky a výstupky, které při hraní a zakusování čistí psovi zuby a masírují dásně. Sehnat je můžete v antibakteriální úpravě a v různých příchutích, které mají za úkol bránit zápachu z tlamy. Pokud si je pořídíte, počítejte ovšem s tím, že tato vůně nevydrží věčně a používáním se vytrácí.

Nejčastěji se tyto dentální hračky vyrábí z přírodní gumy s různou tvrdostí. Existují ale i dentální hračky z nylonu, u kterých je potřeba dát si pozor. Jakmile se více ožvýkají, vyhoďte je, aby její části pes nepozřel.

Kávové dřevo

hracka-pro-psy-ciste-zuby-drevo

Šetrnou a přírodní cestou dokáže zuby čistit kousání větve kávového dřeva. Prodává se v různých velikostech a dodavatelé uvádějí, že je to odolná a bezpečná hračka. Při okusování se z ní sice uvolňují vlákna, ale měla by být stravitelná. 

Nevýhodou kávového dřeva je, že může dělat nepořádek. Na jak dlouho vašeho pejska zabaví, záleží na tom, jak velký je váš pes "ničitel".

Přetahovadla a pešky

pesek-tamer-velky-oranzovy

Jestli se váš pejsek rád zakusuje do hraček a rád se o ně s vámi přetahuje, můžete mu pořídit přetahovadlo nebo peška. Protože i zakusováním do nich si váš pes čistí zuby. Pomáhají odstranit zubní plak a tím i budoucí problémy se zuby jako zubní kámen a zápach z tlamy.

Přetahovadla nebo pešky seženete na našem e-shopu. Nehodí se sice na žvýkání bez dozoru, ale při správném používání vám vystačí jeden na celý život.

Samozřejmě každému pejskovi může vyhovovat něco jiného, takže je jen na vás, kterou z hraček vyzkoušíte. Každý chceme svému psovi zajistit co nejkrásnější život bez bolestí a problémů. A tyhle hračky nám s tím můžou pomoct a navíc zabijí dvě mouchy jednou ranou :)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení