Jak změřit psa pro zapínací obojek z paracordu

zapinaci-obojek-paracord_1

Vybrali jste si u mě v Uzlíkově obojek z paracordu zapínací na trojzubec. Budete z něj nadšení, věřte mi :) Obojky vyrábím vždycky na míru. Proto abych mohl vyrobit obojek i pro vás, musím znát přesný obvod krku vašeho psa. Měření zabere jen krátkou chvilku, ale je moc důležité, abyste to provedli správně. Mohlo by se jinak stát, že obojek nebude dobře sedět a to byste nebyli rádi vy ani já.

JAK NA SPRÁVNÉ MĚŘENÍ?

  • Dejte pejskovi kolem krku krejčovský metr - v místě, kde obvykle nosí obojek.

  • Pozor! Metr musíte utáhnout opravdu natěsno - aby pevně přiléhal ke kůži.
    Nesmí psa škrtit/zařezávat se do kůže. Nesmí odstávat.

zapinaci-obojek-mereni-okzapinaci-obojek-mereni-xxzapinaci-obojek-mereni-x

Nejčastější chybou při měření u zapínacího obojku je, že zákazníci metr málo utáhnou ve strachu, že obojek bude příliš malý. Dopadá to potom tak, že obojek na krku psovi odstává, plandá a může hrozit, že se vám z něj váš čtyřnohý kámoš při venčení vyvleče. S takovým obojkem raději procházku neriskujte. A při měření metr opravdu utáhněte až na kůži.

JAK ROZHODNĚ NEMĚŘIT?

  • Neměřte obvod současného obojku - obojek z paracordu je buclatější a vnitřní obvod má menší, než například plochý látkový obojek.

  • Nepřidávejte žádné centimetry jako rezervu - není to nutné, při výrobě s rezervou počítám.

Teď když už víte, jak pejska správně změřit, abyste mu mohli pořídit zapínací obojek, stačí jen vybrat tu správnou barvu a objednat

obojek-zapinaci-mereni

Pokud byste si nevěděli s měřením rady, nebo se vám to nepovedlo, určitě mi napište! Společně to vyřešíme :)